Часті питання

Цю інформацію Ви можете дізнатись на веб-сайті ПрАТ "Львівобленерго" у розділі "Приєднання електромереж"
Межі відповідальності та обслуговування електричних мереж для багатоквартирних будинків:

1) Електричні мережі 0,4-10 кВ: як правило, власність та обслуговування – ПрАТ «Львівобленерго»;

* Статтею 6 Закону України «Про електроенергетику» визначено, що об'єкти електроенергетики можуть перебувати у різних формах власності.

2) Трансформаторні підстанції: як правило, власність та обслуговування – ПрАТ «Львівобленерго»;

3) Лінії електропередач до ввідного пристрою будівлі: як правило, власність та обслуговування – ПрАТ «Львівобленерго» або управитель житлового будинку (ЛКП, ОСББ, тощо);

4) Внутрішньобудинкові мережі (в т.ч. поверхові електрощитки): власність та обслуговування – управитель житлового будинку (ЛКП, ОСББ, тощо);

5) Зовнішнє освітлення: власність та обслуговування у м.Львові ЛКП «Львівсвітло»;

6) Внутрішньоквартирна електромережа: власність та обслуговування – власник квартири.
Згідно з п.10 Правил користування електричною енергією для населення (далі ПКЕЕН), прилад обліку повинен мати пломбу з відбитком повірочного клейма територіального органу Держспоживстандарту та пломбу з відбитком клейма або логотипу енергопостачальника.

У разі встановлення приладу обліку в квартирі (будинку) або іншому об'єкті споживача енергопостачальник складає акт про збереження пломб у двох примірниках, один з яких залишається у споживача.

Згідно з п.11 ПКЕЕН, відповідальність за збереження приладів обліку, встановлених у квартирі, на інших об'єктах споживача, та пломб на них несе споживач.

Відповідальність за збереження поквартирних приладів обліку, встановлених на сходових клітках, та пломб на них несе власник будинку або організація, у віданні якої перебуває будинок.