Часті питання

Відповідно до ст. 47 Закону України «Про ринок електричної енергії», ПрАТ «Львівобленерго» забороняється здійснювати діяльність з постачання електричної енергії.
Відповідно до постанови НКРЕКП № 1479 від 23.11.2018р. ПрАТ «Львівобленерго» видано ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії, яка набула чинності з 01 січня 2019 року, у межах місць провадження господарської діяльності, а саме на території Львівської області в межах розташування системи розподілу електричної енергії, що перебуває у власності або господарському віданні (щодо державного або комунального майна) ПрАТ «Львівобленерго», та електричних мереж інших власників, які приєднані до мереж ліцензіата (з якими укладені відповідні договори згідно із законод http:// авством).
Пунктом 2 вищевказаної постанови з 01 січня 2019 року анульовано ПрАТ «Львівобленерго» ліцензію на право провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом.

!!! Отже, ПрАТ «Львівобленерго» з 01 січня 2019 року не здійснює господарської діяльності з постачання електричної енергії, а також розрахунків за спожиту електричну енергію.
Постачання електричної енергії, з 01 січня 2019р. відповідно до ст. 72 Закону України «Про ринок електричної енергії», споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором про постачання електричної енергії споживачу.
З переліком енергопостачальників, які провадять свою ліцензійну діяльність на теренах Львівської області, Ви можете ознайомитися за посиланням тут.
Постачання електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам здійснюється постачальниками універсальної послуги відповідно до статті 63 цього Закону або іншими електропостачальниками.
На виконання пункту 13 Прикінцевих положень Закону України «Про ринок електричної енергії», з 01.01.2019 року ТОВ «Львівенергозбут» виконує функції постачальника універсальних послуг на території Львівської області (згідно постанови НКРЕКП № 429 від 14.06.2018р. та додатку № 3 до постанови НКРЕКП № 1268 від 6.10.2018р.).
Враховуючи наведене, з метою забезпечення надійного та безперервного постачання побутовим та малим непобутовим споживачам (споживач, який не є побутовим споживачем і купує електричну енергію для власного споживання, електроустановки якого приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт), постачання електричної енергії їм здійснює електропостачальник – ТОВ «Львівенергозбут», яке виконує функції, має права і обов’язки постачальника універсальної послуги.

!!! Отже, розрахунки та спожиту електроенергію побутовим та малим непобутовим споживачам з 01.01.2019р. проводить електропостачальник - ТОВ «Львівенергозбут» (www.lez.com.ua). Тож, з питань проведення розрахунків за спожиту електричнуенергію (в тому числі застосування тарифів, заборгованості за спожиту електричну енергію, умов оплати за таку та доставки рахунків-квитанцій за спожиту електричну енергію) починаючи з 01.01.2019р. побутовим та малим непобутовим споживачам необхідно звертатися до цієї компанії.
На відміну від індукційних лічильників, які не враховували електроенергію, що споживалася приладами низької потужності (радіо, прилади для зарядки мобільних телефонів, тощо), нові електронні лічильники враховують абсолютно всю спожиту електричну енергію. Тому, користуючись електроенергією в тих же обсягах, що й до встановлення електронного лічильника, після встановлення нових лічильників споживачі помічають збільшення показань лічильника на 10-15 %.